ÚVOD_
Služby
O nas
Kontakt

REFLEXNÍ MASÁŽE + THERMOVAKY    

           Při reflexní masáži se mechanicky působí na výrazně bolestivé zóny lidského těla, které doprovází onemocnění vnitřních orgánů. Používá se soubor speciálních technik a hmatů, které volí fyzioterapeut dle aktuálního stavu pacienta. Tato masáž může být šíjová, zádová, pánevní a také speciální nožní. 
Jedná se o  manuální léčebný zákrok na povrchu těla aplikovaný v místě druhotných, onemocněním reflexně vyvolaných změn.Technika reflexní masáže vychází z poznatků o změně kožní citlivosti při onemocnění v útrobách. Místem zásahu tudíž není primární nemocná tkáň nebo ústrojí. Reflexní masáž se liší od klasické technikou hmatů a místy aplikace.
Tuto proceduru podávají kvalifikovaní fyzioterapeuté a někteří zdrav. maséři, absolventi speciálních kurzů, kteří rozpoznají poruchy reflexně přenesené na lokality odlišné od místa vzniku v podkoží a ve svalech. Speciální reflexní masážní technikou potom řeší léčebný proces, který zpravidla potřebuje doléčení rehabilitačními metodami v rámci cvičení LTV.
Indikace k léčbě reflexními masážemi:

 1. funkční a chronická organická onemocnění vnitřního ústrojí
  • onemocnění srdce (stenokardie, stavy po infarktu myokardu, stavy po operacích srdce)
  • choroby dýchacího ústrojí (chron. tracheobronchitida, spastická bronchitida, asthma bronchiale, stavy po pneumoniích, stavy po operacích plic)
  • choroby žaludku a tenkého střeva
  • choroby žlučových cest, žlučníku a jater
  • chor. vylučovacího systému
  • gynekol. choroby
  • neurologické choroby
 2. cévní choroby
 3. funkční, degenerativní a některé chronické revmatické choroby páteře a kloubů
 4. poúrazové a pooperační stavy
 5. vegetativní a endokrinní dysregulace

  Thermo-vak je ideální tepelný zdroj, který je schopný produkovat teplo v době, kdy si to sami přejete.

Díky důvtipné technologii, bez použití elektronických prostředků nebo nebezpečných chemických látek, můžete kdykoli využívat služby Thermo-vaku. Jeho využití je pro Vaše zdraví a pohodlí neomezené. Thermo-vak je ideální při nachlazení, revmatismu, bolesti zad a páteře, menstr. bolestech, na uvolnění svalů, prokrvení a v případech, kdy lékař doporučí teplé obklady.
[CNW:Counter]