ÚVOD_
Služby
O nas
Kontakt

Míčkování

Míčkování je reflexní metoda, vyvinuta fyzioterapeutkou, paní Zdenkou Jebavou, při které dochází k pozitivnímu ovlivňování činnosti vnitřních orgánů, poklesu napětí příčně pruhovaných i hladkých svalů a k jiným změnám. Míčkování je účinné při léčbě onemocnění dýchacích cest, jako jsou například asthma bronchiale, pylové alergie, zánětlivá onemocnění plic, průdušek, hrtanu, hlasivek a podobně.


Míčkování je reflexní metoda, při níž se molitanovým míčkem masíruje  určitý kožní úsek. Reflexní cestou dochází k ovlivnění činnosti vnitřních orgánů, snížení napětí příčně pruhovaných, hladkých svalů a k jiným změnám, které napomáhají úzdravě nebo aspoň výraznému zlepšení stavu. Metodu vyvinula fyzioterapeutka paní Jebavá původně při léčení astmatických dětí. Po „namíčkování"  došlo k ústupu dechových obtíží a vykašlání hlenů.

Svou metodu dále rozpracovávala a míčkování se dnes používá u celé řady  dalších poruch a nemocí.

Nejčastější indikace míčkování:

  1. astma, záněty průdušek, dutin
  2. poúrazové stavy - bolestivé jizvy, otoky, bolestivé klouby
  3. obrny periferních nervů - např. lícního nervu
  4. poruchy imunity, časté infekty dýchacích cest, alergické stavy
  5. vadné držení těla, skoliosy
  6. dětská mozková obrna k zlepšení  spasticity
  7. vertebrogenní syndromy

Technika míčkování:
Molitanové míčky se vyrábějí ve 4 velikostech od průměru 2 do 9 cm, z hygienických důvodů má každý svůj míček. Používají se 2 techniky pohybu míčku po těle - koulení a vytírání. U nemocných dětí zacvičíme do techniky míčkování  rodiče.
Hlavní zásady techniky:
Míček vedeme vždy pod mírným tlakem, aby se před ním tvořila kožní řasa, míčkem pohybujeme pomalu a plynule, rychlostí asi l cm na sekundu a každý tah opakujeme 3x.

[CNW:Counter]