ÚVOD_
Služby
O nas
Kontakt

Léčba sterilizace dle Mojžíšové

 

 

Rehabilitační pracovnice Ludmila Mojžíšová, dokázala dosud nemožné - svalovým cvičením odstranila některé druhy funkční sterility žen. „Pouhým“ uvolněním svalové spazmy (stahů) v oblasti páteře a pánevního dna.

Stoupenci této metody z řad zdravotnických pracovníků je prosazují jako „Metodu první volby.“ Nastanou-li potíže s otěhotněním, měla by se žena rozcvičit, srovnat si pánev, a pokud do roka až dvou neotěhotní, teprve potom by měla podstoupit hormonální a operativní vyšetření a léčbu. V praxi tomu bývá bohužel přesně naopak.

Nezbytná rovnováha
Stav pohybového aparátu a jeho kondice přímo souvisí s vnitřními orgány a jejich správnou funkcí. Nejčastější příčinou bolestí pohybového aparátu je muskulární dysbalance, tedy svalová nerovnováha. Čím je to způsobeno? Svaly příčně pruhované jsou dvojího typu – fázické, které vykonávají převážně pohyb a mají tendenci k ochabování, a svaly tonické, které drží naše tělo ve vzpřímeném stoji při chůzi nebo sedu a mají tendenci ke zkrácení. Naše statické zatížení převážně v sedu nechává některé svaly v kontrakci trvale, jiné nepotřebuje vůbec. Zjednodušeně řečeno tato nerovnováha způsobuje posuny kostí, tedy blokády, které se hlásí bolestí.

Pravidelná mobilizace
Stažením svalů dna pánevního dochází ke snížení metabolismu v malé pánvi a tím vznikají problémy gynekologického rázu, od nepravidelného menstruačního cyklu přes bolestivou menstruaci až k absenci menstruace. Kromě pravidelného mnohaměsíčního cvičení podstupuje pacienka během léčby opakovanou „mobilizaci“, tedy „zhybnění“ 1. – 7. žebra, jsou-li v derotaci, mobilizuje se křížokyčlobederní skloubení a bederní páteř. Součástí mobilizace je vyšetření pánevního dna per rektum.
V pořádku musí být pochopitelně i spermiogram partnera a i ten se dá pravidelným cvičením znatelně vylepšit.

Universální lék
K dalším trápením, která lze cvičením a mobilizacemi dle Mojžíšové ovlivnit, patří například funkční vertebrogenní obtíže, skoliosa u dětí mladších 15 let, artrózy kyčlí, opakované potraty, zácpa či pomočování u žen. Když se sestava s jemnými úpravami cvičí celou dobu těhotenství, usnadňuje porod a ovlivňuje jeho rychlý a zdárný průběh.

Důležité je, aby proces ozdravění metodou Mojžíšové prováděl zkušený fyzioterapeut.

O metodě Ludmily Mojžíšové informoval na jaře roku 1983 MUDr. Evžen Čech své kolegy na lékařské konferenci v Bratislavě. Dozvěděli se, co z dosavadních zkušeností a výsledků práce Ludmily Mojžíšové vyšlo najevo, totiž že v léčbě ženské neplodnosti existuje - vedle dosud obvyklých léčebných metod, tedy hormonální a operativní – také léčení rehabilitačním cvičením.
Komu může metoda Ludmily Mojžíšové pomoci

 1. Skolióza či skoliotické držení těla
 2. Bolesti zad, krční páteře, hlavy, migrény
 3. Bolesti kyčlí, artróza kyčelního kloubu
 4. Bolestivá, silná, slabá či vynechávající menstruace
 5. Častá zácpa, střevní potíže
 6. Špatný vývin dělohy - nevyvinutá, malá, převrácená
 7. Rané samovolné potraty
 8. Bolest při pohlavním styku, chybějící orgasmus
 9. Bolesti v podbřišku a/nebo v zádech v okolí kříže
 10. Špatná kvalita spermií
 11. Neprůchodnost vejcovodů
 12. Problémy s udržením moči
 13. Podrážděnost, plačtivost, deprese
 14. Sebedestruktivní procesy: malá či zcela chybějící sebedůvěra, sebeobviňování, podceňování se, nespokojenost se svým tělem
 15. Partnerské problémy pramenící z nenaplněné touhy po dítěti
[CNW:Counter]